IndeksIndeks  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 You can do EVERYTHING.~

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Ribeiro Ae
Noble One
avatar
Tytuł :
(NIE)Bierny Obserwator | Korektor

Wiek :
Dziewiętnaście Wiosen

Znak zodiaku :
Aries

Narodowość :
Koreański Japończyk

Pochodzenie :
Amanogawa

Zawód :
Shuryūdan

Stan cywilny / Partner :
Herbatahttp://unbottled.forumpl.net/t478-you-can-do-everything
http://unbottled.forumpl.net/t549-nobody-s-home-yeah#2411
http://unbottled.forumpl.net/t498-it-s-bad-enough-when-nobody-helps#2064
PisanieTemat: You can do EVERYTHING.~   Czw Mar 10, 2016 11:11 pm

Ribeiro "Tea" Ae
TEA | 19 | 03.05.1997 | ARIES | KOREAŃSKI JAPOŃCZYK

~ You can fly ~ You can shine ~
Na osobowość człowieka składa się mnóstwo różnych właściwości i ile jest ludzi na świecie – na tyle sposobów można scharakteryzować daną osobę. W końcu każdy z nas jest inny i mniej lub bardziej subiektywnie odbiera rzeczywistość. Z tego też powodu nie możesz brać każdego mojego słowa jako absolutną prawdę, a jeśli chcesz poznać tę właściwą dla Ciebie, to sam musisz się o tym przekonać. Ale przejdźmy do rzeczy…
Ae to zdecydowany facet, który idzie przez życie twardo stąpając po ziemi. Kiedy coś sobie postanowi, to nie ma że boli, nie spocznie póki nie spełni swoich ambicji. Nieważne ile razy by nie upadł zawsze się podnosi i mimo iż wygląda na rozpieszczonego dzieciaka idącego do celu po trupach, w rzeczywistości jest wręcz odwrotnie. Nigdy nie wykorzystywał swojej pozycji, pieniędzy ojca, ani tym bardziej innych ludzi. W większości przypadków odrzuci nawet najbardziej bezinteresowną pomoc, nie chcąc sprawiać drugiej osobie kłopotu, nawet jeśli ten „kłopot” jest jedynie wytworem jego męskiej dumy. Czasem przez tę swoją hardą postawę wydaje się być arogancki i zarozumiały, ale taki nie jest. A przynajmniej nie jest taki wobec przyjaciół i rodziny.
Kiedy pierwszy raz go spotkałem wydał mi się bardzo zdystansowany, okrutny i bezduszny, a jego spojrzenie było niczym niema groźba. Sprawiał wrażenie tak zwanego „zimengo drania”. Słyszałem, że ponoć ktoś kiedyś potrafił zabijać wzrokiem, ale dopiero patrząc mu w oczy w pełni zrozumiałem znaczenie tego wyrażenia. Cóż… Było to dość niekomfortowe doświadczenie. Jako prosty człowiek nie potrafiłem zrozumieć tej bijącej od niego nieuzasadnionej niechęci. Dzisiaj, po wielu latach znajomości z absolutnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jest tym typem człowieka, który dla swoich bliskich zrobi wszystko. Mówi się, że jest lojalny jak pies, ale zdobycie jego sympatii i zaufania wcale nie jest takie proste jakby mogło się wydawać. Jeśli jednak uda Ci się tego dokonać możesz być pewny, że nigdy nie zostaniesz sam i bez względu na to, jak bardzo się stoczysz zawsze znajdziesz miejsce pod jego skrzydłami.
Muszę również wspomnieć, że Ribeiro nienawidzi ludzi, którzy uważają się za lepszych od innych, niezależnie od powodu. Wychowany w dobrej rodzinie czy na ulicy, biały czy czarny, katolik czy buddysta, hetero czy homo… To dla niego bez znaczenia. Głupotą jest tępić ludzi za coś, na co nie mieli wpływu, a samego szatyna napawa to wręcz odrazą.
Chłopak ma nad wyraz obiektywne spojrzenie na świat. Jego spostrzeżenia zawsze są trafne i bardzo rzadko się myli (do czego niechętnie, ale potrafi się przyznać). Bardzo stara się być biernym obserwatorem, chce być widziany właśnie w takim świetle. Milczący, stojący z boku, ale... Po prostu nie potrafi nie reagować na niektóre rzeczy. Nie potrafi znieść widoku tych wkurwiających dzieciaków, które znęcają się nad innymi tylko dlatego, że Ci drudzy są biedniejsi czy też lepiej się uczą. Nie lubi przemocy i zdecydowanie woli by to słowa były jego mieczem, jednak do niektórych po prostu nie dociera nic oprócz pięści, a na nieszczęście takich jegomości Ae i na to jest przygotowany. Treningi kick-boxingu przed laty, siłownia oraz talent do pakowania się w tarapaty przynoszą zaskakująco dobre wyniki.
No właśnie - talent do  pakowania się w tarapaty. Co jednak jest takiego w tym chłopaku, że jak  magnes przyciąga kłopoty? Między innymi to, o czym wspominałem przed  chwilą. Typy spod ciemnej gwiazdy z samego założenia w stosunku do  innych nie są zbyt przyjaźnie nastawieni. Poniżanie innych to dla nich norma, a tego nasz paniczyk nie trawi. Jego cięta  riposta i nieokrzesany (szczególnie w takich sytuacjach) język - też nie pomagają.  Zdenerwowany potrafi rzucać naprawdę uroczymi wiązankami.
Mimo pozornej powagi i bijącego chłodu oraz od czasu do czasu rzucanych wulgaryzmów, humor również mu dopisuje. Kiedy chce i ma dobry nastrój potrafi być niezwykle błyskotliwy, a jego teksty z pewnością rozbroją każdego. Szczególnie te na podryw,  które z samego założenia mają rozbawić wybrankę.
Skoro już mowa o  kobietach... Wobec nich ma szczególny szacunek. Jego mentorka (nauczycielka muzyki) wpoiła mu dżentelmeńskie nawyki nim jeszcze skończył 8 lat. Otwieranie drzwi, zdejmowanie płaszcza, odsuwanie krzesła czy w zależności od dziewczyny  nawet całus w rękę, to dla niego naturalne zachowania.


~ Can be stronger ~
Pewnie już od dłuższej chwili zastanaiwasz się nad personaliami naszego bohatera, prawda? "Z czym mi się kojarzy Ribeiro?", "Skąd i dlaczego znam to nazwisko?" - zakładam, że podobne pytania przewijają się teraz przez twoje myśli, ale być może już znalazłeś odpowiedź? Rozwieje twoje wątpliwości.
Rodzina, a właściwie ojciec Ae posiada własny koncern motoryzacyjny i stąd zapewne znane Ci było jego nazwisko. Ribeiro, początkowo niewielka firma w ciągu ostatnich kilkunastu lat rozrosła się do koncernu na miarę krajową, a nawet powoli wkracza na rynek światowy.
Tea jako dziecko nie miał dobrego kontaktu z rodzicami. Jak przystało na dobrze sytuowaną rodzinę, chcieli zapewnić synowi jak najlepsze warunki rozwoju. Lekcje w domu z najlepszymi wykładowcami, dodatkowa nauka języków, muzyki, literatury, sztuki... Mały Kad już w wieku 6 lat zaczął się buntować, a jego liczne protesty, choć początkowo zbywane, po dłuższym czasie zaczęły przynosić oczekiwane rezultaty. Zaczął chodzić do szkoły publicznej, a większość wolnego czasu spędzał na ulicy bądź w warsztacie ojczulka, wśród zwykłych ludzi i mechaników. W pewnym momencie Ci wiecznie brudni od smaru goście stali się jego rodziną.
Oczywiście jego rodzicielka była temu wszystkiemu przeciwna, lecz wszelkie jej próby nawrócenia syna poniosły fiasko wobec determinacji chłopca. Ae mimo wszystko bardzo kochał matkę, wiedział, że chce dla niego dobrze, choć miał inne zdanie w zakresie swojej edukacji i wychowania. Nie chcąc jednak ranić matki, po pewnym czasie nieco ustąpił - zgodził się uczyć kilku języków obcych oraz gry na skrzypcach, która przypadła mu do gustu.
Bardzo polubił również profesorkę - Akane Nami, która dawała mu owe lekcje muzyki. Wiele się od niej nauczył również na temat kultury czy innych dziedzin sztuki. Była dla niego mentorką i tylko jej zdanie oraz nakazy przyjmował jako niepodważalne.
Kiedy miał 14 lat Ano (matka Kadjiego) zmarła. Wbrew pozorom ta tragedia oprócz bólu i wielu negatywnych uczuć przyniosła również coś dobrego. Relacje ojca z synem znacznie się poprawiły i w końcu przypominały prawdziwie rodzinne. Akuji (tata) bardzo wspiera naszego już pełnoletniego dzieciaka i daje mu wolną rękę jeśli chodzi o jego przyszłość, choć nie ukrywa, że liczy na to, że chłopak przejmie rodzinny interes.
Ostatnią kwestią, jaka zapewne Cię interesuje, to "Co właściwie tak bogaci ludzie robią w Amanogawie?" Otóż...
Matka Ae była Koreanką, która wraz z rodziną przeniosła się na wyspę. Już wtedy byli to dość zamożni ludzie sprawnie funkcjonujący w biznesie, ale piękna okolica, łatwy zarobek i większe możliwości rynku przesądziły o miejscu zamieszkania. Akuji Ribeiro do Amanogawy trafił w delegacji, miał to być krótki wyjazd w ramach interesów firmy, jednak kiedy została mu przedstawiona niezwykle piękna Koreanka o równie cudnym imieniu, postanowił zostać tam na dłużej i tak też zostało do dzisiaj.


~ Can be brighter ~

ZALETY I UMIEJĘTNOŚCI:

▸ Karo zna się niemal na wszystkim co tylko dotyczy motoryzacji. Trzeba coś wyklepać? Wymienić uszczelkę? Może polakierować? Albo coś jest nie tak z twoim pojazdem, tylko żaden specjalista nie jest w stanie powiedzieć, co tak naprawdę mu dolega? Ae na pewno Ci pomoże lub odeślę do warsztatu, w którym zrobią wszystko, by rozwiązać Twój problem.
▸ Oczywiście jeździ na motocyklach równie dobrze, co je naprawia, a jak już wcześniej mówiłem jest naprawdę wybitnym specjalistą w tej dziedzinie.
▸ Oprócz gry na skrzypcach musiał nauczyć się grać na fortepianie. Zna się również nieco na innych instrumentach oraz posiada wiedzę obowiązującą na I i II stopniu szkoły muzycznej. Mimo prywatnych zajęć uzyskał obydwa dyplomy z celującymi ocenami. Nami była baardzo wymagająca...
▸ Potrafi się dogadać w kilku językach - japońskim, koreańskim, angielskim oraz włoskim.
▸ Może nie jest to zbyt przydatna umiejętność, ale Tea umie również jeździć konno. Jego matka miała bzika na punkcie tych czworonogów.

SŁABOŚCI I WADY:

▸ Młody Ribeiro wiecznie się spóźnia, ale nie godzinę czy 20 minut, nie. On jakkolwiek by się nie starał, na miejscu zawsze jest 5 minut później. No prawie, w sytuacjach awaryjnych spóźnienie obejmuje maksymalnie 10 minut, co zdarza się i tak bardzo, bardzo rzadko.
▸ Jego piętą achillesową jest gotowanie. Kompletnie nie radzi sobie w kuchni. Wchodzi do niej jedynie aby zrobić sobie herbaty bądź wyciągnąć z lodówki jakieś mało wymagające produkty. Jeśli uda mu się coś odgrzać w mikrofalówce bez potrzeby wzywania straży pożarnej czy pogotowia, to już jest sukces. Piekarnika i kuchenki nawet nie dotyka.
▸ Pewnie wiele razy widziałeś jak ludzie reagują na kwaśne rzeczy. Mina znajomego, który nieświadom pranku wgryzł się w soczystą cytrynę podrzuconą przez kumpli pozostaje w pamięci na długo. Jeśli jednak chcesz ujrzeć taki grymas na twarzy Ribeiro cytrusy Ci nie pomogą. Ale słodycze, to już co innego. Czasem go najdzie na słodkie, ale jak tylko przekroczy swój bardzo ograniczony limit, to krzywi się nawet na samą myśl o czekoladzie.
▸ Ostatnią, ale nie mniej ujmującą słabością jest... Strach przed kotkami. Zabawne? Tak,  dla mnie też. Ale co poradzić, nie lubi tych uroczych, milutkich sierściuchów. Może na ich widok nie krzyczy jak mała  dziewczynka, a szkoda... Jednak na pierwszy rzut oka widać, jak bardzo ich  nie lubi.

ZAJĘCIA - PRACA I SZKOŁA:

▸ Należy do szkolnej orkiestry i choć właściwie został zmuszony do tego przez wychowawcę oraz opiekuna klubu, a sam niechętnie się do tego zabiera, to wzorowo wywiązuje się z obowiązków. Być może boi się, że w przeciwnym razie jego mentorka mogłaby się o tym dowiedzieć...
▸ Dorabia sobie w warsztacie motoryzacyjnym. Za mieszkanie i naukę płaci jego ojciec, ale Ae wykorzystuje swoją pasję, by zarobić przede wszystkim na paliwo, imprezy i inne rozrywki. Chce być samodzielny.

UPODOBANIA:

▸ Nie wspomniałem o tym, ale Karo lubi się też od czasu do czasu dobrze zabawić. Nie stroni od nocnych klubów, alkoholu ani pięknych kobiet.
▸ Mogłeś już wywnioskować, iż facet nie ma nic do homoseksualistów, ale w jego przypadku jest to… No powiedzmy, że coś więcej. Jak to się mówi - „żeby życie miało smaczek - raz dziewczynka, raz chłopaczek” – z takiego przynajmniej założenia wychodzi.
▸ Kolejną ciekawostką jest fakt, że lubi niemal wszystkie gorące napoje i dania, za to nie przepada za zimnymi posiłkami.  "Herbata Cię kocha, herbata Cię rozumie", to jego dewiza, potrafi rzucić stwierdzeniem, że picie herbaty, to sposób na życie.

INNE:

▸ Kiedy podejdziesz do niego wystarczająco blisko będziesz mógł wyczuć delikatny zapach maliny i wanilii. Może kojarzysz gumy rozpuszczalne takie jak Mamba? To właśnie tego słodkiego zapachu można uświadczyć w jego towarzystwie.

TEN OD MOTOCYKLI | UCZEŃ SHURYŪDAN | KLASA 4-3 |  APARTAMENT W KESSHŌ


Ostatnio zmieniony przez Ribeiro Ae dnia Pon Mar 21, 2016 6:40 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Gabriel Foks
Restless One
avatar
Tytuł :
Naughty Fox

Wiek :
Osiemnaście lat

Znak zodiaku :
Scorpio

Narodowość :
Polsko-Japońska

Pochodzenie :
Juuryoku

Zawód :
Kakougan | 2-3

Stan cywilny / Partner :
can't do it alonehttp://bottledstars.forumpl.net/t354-kurczony-pieczak
http://bottledstars.forumpl.net/t376-gabriel-foks
PisanieTemat: Re: You can do EVERYTHING.~   Nie Mar 20, 2016 2:50 pm
_________________Fuck my life.

Δinformator - dziennik - telefon - relacje - pwΔ
#B56367
Powrót do góry Go down
 
You can do EVERYTHING.~
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Unbottled :: Zakątek użytkownika :: Karty postaci :: Zaakceptowane karty-