IndeksIndeks  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Pull out your heart to make being alone easy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Liú Minghao
Glass Citizen
avatar
Tytuł :
...

Wiek :
Dwadzieścia cztery lata

Znak zodiaku :
Leo

Narodowość :
Chińska

Pochodzenie :
Shantou

Zawód :
Aktor teatralny

Stan cywilny / Partner :
---http://unbottled.forumpl.net/t540-pull-out-your-heart-to-make-being-alone-easy#2280
PisanieTemat: Pull out your heart to make being alone easy   Pią Mar 25, 2016 11:53 pm

LIÚ MINGHAO
24 LATA | 18.08.1992 | LEO | CHIŃCZYK

You're gonna catch a cold from the ice inside your soul
Aktor teatralny, którego zawód przerósł aż tak, że wniknął do jego życia całkowicie.
Minghao nie należy do zbyt skomplikowanych osób. Właściwie wystarczy jedno, krótkie spojrzenie, aby zrozumieć, z kim ma się do czynienia. Sama jego postawa zdradza, wydawałoby się, wszystko. Wzrok przepełniony chłodem, pomimo tak ciepłej barwy tęczówki. Większości osób z jego otoczenia odechciewa się zaczynania konwersacji, gdy tylko ten obdaruje ich jednym, wystarczająco długim spojrzeniem.
Pogarda, wyższość, narcyzm? Tak, właśnie z tym się utożsamia. Rozmówcy zawsze wydaje się, że Minghao uważa się za lepszego, ważniejszego, bardziej wartościowego. I zapewne obserwacje takiej osoby nie są w żadnym stopniu mylne. Chciałoby się rzec, że trafiła w dziesiątkę. To już taki typ człowieka, który zawsze, we wszystkim, musi górować nad innymi osobami. Wpływają na to zapewne środki na jego koncie. Ot, taki zwyczajny, snobistyczny paniczyk z bogatego domu. Tylko tyle wystarczy, aby ten uważał się za lepszego, jakby majątek miał tu coś do gadania. Otóż dla niego ma. Pieniądze odgrywają dla niego ogromne znaczenie. Jeżeli ktoś nie należy do podobnej grupy społecznej co on – wykazuje się pogardą. Rzadko wtedy takie osoby do siebie dopuszcza. Stara się trzymać je na dystans, jakby miały go czymś zarazić. To tak, jakby chciał otaczać się tylko osobami wyróżnionymi, zaszczytnymi. Loże dla vipów są wprost stworzone dla takich ludzi jak on. Jeżeli w jakiś sposób mógłby pokazać swoją wyższość, wykorzysta okazję, a już tym bardziej za nic jej nie przepuści.
Narcyzm. Chyba zbyt wiele rozjaśniać nie trzeba. On po prostu jest w sobie zakochany. Uważa się za prawie idealnego, bo do ideału właśnie dąży. Chociaż nie jest to koniec, to już teraz podziwia efekty na swoim zewnętrznym wyglądzie. Gorzej już z charakterem, ale zdaje się, że akurat jemu to nie przeszkadza. Wszelką krytyką się nie przejmuje, a jedynie obraca ją w komplement czy zazdrość. Żaden inny powód takiego zachowania nie przychodzi mu wtedy do głowy. Wierzy, że wszyscy jedynie mu zazdroszczą, a nawet obiektywną krytyką nie powinien się przejmować.
Zimny, oschły. Podczas rozmowy wydaje się, że nie ma pojęcia o ludzkich uczuciach. Zachowuje się trochę bardziej jak manekin, niż jak człowiek. Wszelkie jego reakcje, właściwie to całe jego zachowanie, jest czymś wymuszonym. W końcu, z jakiegoś powodu pracuje w teatrze jako aktor, prawda? Tak, aktorem to akurat jest perfekcyjnym. Nie ma chyba reakcji, której nie potrafiłby na sobie wymusić. Robi to, ponieważ chce jako tako funkcjonować w społeczeństwie. Poza tym, taka umiejętność niekiedy bardzo się przydaje. Chociaż czasem już sam nie wie, które jego reakcje są prawdziwe, a które udawane. Już się w tym pogubił. Ma coraz większe wrażenie, że on cały jest czymś udawanym, wytworzonym przez niego samego albo – co gorsza – przez kogoś innego. Coraz częściej przekonuje się, że sam już nie wie, kim jest. Na pewno tym Liú, za którego się uważa? A może jest kimś innym?
Naprawdę ciężko jest mu zaimponować. Trzeba wykazać się czymś niezmiernie wyjątkowym i oryginalnym, żeby zdobyć zarówno jego szacunek, jak i podziw. Nie zachwyca się każdą rzeczą, która go otacza. Zachwyca się jedynie tym, co wyjątkowe, niespotykane. Tylko takie okazy są warte zapamiętania czy bliższego poznania. Nie traci swojego cennego czasu na – w jego mniemaniu – nieciekawe elementy.
Jeżeli uważasz, że potrafiłby być człowiekiem bezinteresownym, to jesteś w ogromnym błędzie i pozwól, że wybuchnę śmiechem wraz z samym Minghao. On i bezinteresowność to pojęcia takie jak woda i ogień. Nie przyłoży się do czegoś, w czym nie widzi korzyści dla siebie. Wręczenie jakiejś biednej osobie pieniędzy? Dobre sobie. Dla niego ogromnym wysiłkiem jest chociażby zapłacenie obiadu za członka swojej rodziny czy też postawienie drinka osobie, która mu się podoba. Właśnie, z tym akurat jest zawile. Coraz częściej przekonuje się, że on sam nie wie, co znaczy miłość. Ma wrażenie, że nigdy nie zakochał się tak naprawdę. Trudno o to, gdy wszystkie jego emocje są jedynie grą aktorską. Gubi się w tym tak bardzo, że nie potrafi odróżnić zauroczenia od zafascynowania czy przyjaźni. Dlatego woli nie mieszać się w związki. Sypia z kim popadnie, żeby jedynie zaspokoić swoje potrzeby, a potem każdy rozstaje się w swoje strony, nie licząc na nic więcej. Zdawałoby się, że Minghao nie jest typem romantyka, a jednak! Chłopak pisze wiersze i to nie byle jakie. Właściwie to jest się czym pochwalić, chociaż większość jego dzieł pisana jest w języku chińskim. Ma zbyt duży sentyment do swojego rodzimego języka. Wracając – w przeciwieństwie do wierszy, nie potrafi być w żaden sposób romantyczny. Nie wie, na czym to polega, ani z czym to się je. Nigdy w zasadzie tego nie praktykował, nie licząc wystąpień na scenie. Co zabawne, do jego gustu niezwykle przypadają wszelkie tragedie romantyczne czy książki i filmy tej kategorii. Docenia je i jest nawet w stanie się nimi zachwycać.
Minghao naprawdę nie jest zbyt skomplikowaną osobą, chociaż niektórym jego charakter może wydać się zawiły. Jeżeli jednak pozna się go bliżej – co nie zawsze się udaje – łatwiej jest określić, jakiego zachowania można się po nim spodziewać, a i nawet nic już wtedy, w aż takim stopniu, nie szokuje w jego wykonaniu.


You can coax the cold right out of me
Urodził się w Chinach, w mieście Shantou. Na świat przyszedł osiemnastego sierpnia. Rodzicami zostali Liú Jianhong i Rhee Minji, z czego ojciec jest Chińczykiem – i prowadzi dosyć dużą firmę, zajmującą się produkcją sprzętu elektronicznego – a matka Koreanką. Matka akurat szczyci się wieloma książkami na swoim koncie z gatunków romansu, horroru i detektywistycznych.
Już od samych jego narodzin nie było zbyt kolorowo. Co prawda pieniędzy mogło pozazdrościć mu niejedne dziecko, ale to przecież nie o to w tym chodzi, prawda? To takie typowe dla bogatych rodzin, że nie obchodzą się losem swoich dzieci, a jedynym ich celem jest rozwijanie swojej kariery. W tym przypadku nie było inaczej. Z początku może większą uwagę zwracali na jego siostrę, która urodziła się cztery lata wcześniej od niego. Potem jednak ich uwaga zaczęła maleć, aż zmalała do tego stopnia, że dzieci w okresie dojrzewania nie miały prawie żadnego cieplejszego kontaktu z rodzicami. Nawet pomiędzy rodzeństwem nie było zbyt różowo. Po prostu tylko razem mieszkali i nic więcej. Ograniczali się jedynie do tego typu rozmów, których ominąć się nie dało. Nie bawili się razem i nie spędzali ze sobą czasu. Właściwie to i tak większość wolnych chwil spędzali na nauce coraz to nowszych rzeczy. Wszelkie kółka czy dodatkowe zajęcia były dla nich codziennością. Ming najlepiej jednak i tak odnajdywał się w aktorstwie. Nie chciał jednak grać w filmach. Nie widziała mu się zbyt duża popularność, więc do tego nie dążył. Wbrew założeniom rodziny, pragnął czegoś skromniejszego. Wiedział, że nie zarobi na tym wiele, ale liczył na to, że rodzice nadal wtedy będą wspierać go finansowo. I wcale się nie pomylił. Rzucając studia po pierwszym roku, wyprowadził się z Chin, rozpoczynając przy tym karierę aktora teatralnego.


Drape me in your warmth

 • Jest strasznie nieufny. Zanim komuś naprawdę zaufa - co, nie ukrywajmy, zdarza się naprawdę rzadko - musi minąć dosyć sporo czasu. Będzie podejrzewał drugą osobę o każdą najgorszą z możliwości.
 • Ma słabą głowę do alkoholu. Ale to nie oznacza, że nie lubi sobie wypić. Wprost przeciwnie – od alkoholu ciężko jest go odciągnąć, a już w szczególności od wszelkich win.
 • Jest homoseksualny i jakoś nie za bardzo się z tym kryje. Nie uważa to za rzecz, którą powinien chować przed innymi, więc nawet nie przejmuje się, gdy ktoś zauważy go wchodzącego do klubów, do których nie weszłaby osoba orientacji heteroseksualnej.
 • Nie ma kompletnie żadnego wyczucia. Nie zna się nie tylko na swoich uczuciach, ale też na uczuciach innych osób. Nie rozumie czemu ktoś płacze z jego powodu albo czemu kogoś czymś rozzłościł. Ludzkie reakcje będą zawsze go ciekawiły.
 • Gotowanie należy do jego mocnych stron. Pieniądze są, czas jest, umiejętności... są! Spod jego dłoni są w stanie powstać naprawdę niezwykłe rzeczy, które zachwycają nie tylko wyglądem, ale także smakiem. Uczy się coraz to nowszych przepisów, udoskonalając tym swoje umiejętności
 • Gorąca czekolada to jego mała, osobista miłość. Jeżeli go na nią zabierzesz, jego serce już jest twoje.
 • Uwielbia oglądać bajki dla dzieci. W szczególności Spongeboba.
 • Niezmiernie uwielbia spać, dlatego strasznie ciężko go dobudzić. Poza tym – często zdarza mu się mówić przez sen. Sypiając w jego towarzystwie, można dowiedzieć się naprawdę interesujących rzeczy.
 • W domu najczęściej paraduje w swoim różowym szlafroku, który z tyłu ma napis "Wonder Woman". Nie, to wcale nie jest damski szlafrok. (Tak naprawdę jest, ale kogo to obchodzi?)
 • Ma całkiem dobrą rękę do roślin. Lubi otaczać się wszelkimi kwiatami, a co najważniejsze - te w jego otoczeniu nie usychają tak szybko.
 • Oprócz aktorstwa i pisania wierszy, grywa także na skrzypcach i niewiele jest w stanie wybrzdąkać na pianinie. Uczył się tego jak mieszkał jeszcze w Chinach i był małym dzieckiem. Rodzice oczywiście bardzo chętnie fundowali mu kolejne godziny nauk.
 • Zdarza mu się sięgać po narkotyki.
 • Imprezowanie naprawdę jest dla niego. Nieraz można przypadkowo spotkać go w klubie w towarzystwie alkoholu. Gdy mówimy o klubach, to oczywiście tylko o tych droższych.
 • Nie może zbyt długo przebywać na słońcu. Jego promienie najwidoczniej lubią go aż za bardzo, a ten potem przeżywa męki z czerwoną i bolącą skórą.
 • Perfumy, kadzidełka, świeczki zapachowe, wyjątkowy zapach papierosów... Strasznie uwielbia ładne zapachy. Jeżeli coś wpadnie mu do gustu, mógłby wąchać to praktycznie cały czas.
 • Nadal śpi z pluszakiem.


AKTOR TEATRALNY | CHOUSHINSEI
Powrót do góry Go down
Rúrí Sigmardóttir
Restless One
avatar
Tytuł :
Chaotic Neutral

Wiek :
Siedemnaście lat

Znak zodiaku :
Sagittarius

Narodowość :
Islandzka

Pochodzenie :
Keflavík

Zawód :
Kakougan, 2-3

Stan cywilny / Partner :
-http://unbottled.forumpl.net/t351-ruri-sigmardottir
http://unbottled.forumpl.net/t471-ruri-sigmardottir#1954
http://unbottled.forumpl.net/t534-icelandic-gang#2229
PisanieTemat: Re: Pull out your heart to make being alone easy   Sob Mar 26, 2016 12:52 am


Pozwoliłam sobie wstawić brakujące przecinki i usunąć jedno powtórzenie.
Powrót do góry Go down
 
Pull out your heart to make being alone easy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Unbottled :: Zakątek użytkownika :: Karty postaci :: Zaakceptowane karty-